„Córka Mafii. Elena” Aleksandra Możejko

Pierwszy tom polskiej serii mafijnej „Dzieci mafii”!


Elena Montenegro nigdy nie podejrzewała, że całe jej życie ulegnie zmianie w dniu zaręczyn siostry. To wtedy spotyka mężczyznę, który kiedyś uratował ją przed natarczywym kuzynem. Jakby tego było mało, to właśnie on ma zostać jej szwagrem.


Dla Gabriela DeLuca – capo dei capi chicagowskiej mafii – małżeństwo bez miłości to nic wielkiego. To inwestycja jakich wiele. Jednak kiedy w dniu zaręczyn widzi zadziorną diablicę, która przed laty uderzyła go w kolano i uciekła, nic nie wydaje się już takie oczywiste.


Nagle mafioso ma ochotę zmienić swoje plany. A kiedy ktoś taki jak Gabriel DeLuca czegoś chce, zawsze to dostaje.

Źródło opisu: https://wydawnictwoniezwykle.pl/corka-mafii-elena

Jako że książek mafijnych jeszcze nie mam dość, postanowiłam sobotni wieczór spędzić w towarzystwie tajemniczej Eleny i wiecie co? Wcale tego nie żałuję.

Autorka zabrała nas na spotkanie z młodziutką córką wielkiego i groźnego capo dei capi nowojorskiej mafii. Od najmłodszych lat, wychowywana była bez miłości i przyjaźni, miała jedynie dobrze się zachowywać i pięknie wyglądać. Od dziecka jej kuzyn uprzykrzał jej nas każdym kroku życie, znęcał się nad nią nie tylko fizycznie, ale i psychiczne, a co gorsza nikt się tym nie zainteresował i nikt nic z tym nie zrobił. Każdy udawał, że nic takiego nie ma miejsca. Elena, będąc małym dzieckiem, zdała sobie sprawę, że żyje w brutalnym świecie, stała się twarda i nie czekała na zainteresowanie rodziców. Nigdy także się nie poskarżyła i nie użalała się nad sobą. Gdy przed rozpoczęciem uroczystego przyjęcia zaręczynowego jej siostry, Dante ponownie się nad nią wyżywa, z pomocą jej przychodzi przystojny Gabriel DeLuca. Capo dei capi chicagowskiej mafii, który to przybył do Nowego Jorku, aby poznać swoją przyszłą żonę. Niespodziewanie jednak, zaskakując nawet samego siebie, zmienia zdanie. Jak potoczą się losy tej dwójki? Czy Gabriel poślubi Olivię? Do czego jeszcze posunie się Dante, aby zdobyć Elenę?

Debiutująca autorka wrzuciła nas w bezwzględny i okrutny świat, gdzie nie mam miejsca na sentymenty i trywialne uczucia. Mam y jednak możliwość poznania go trochę z innej perspektywy, z perspektywy kobiety, która nie miała wpływu na miejsce swojego urodzenia i nie jest żadną chodzącą maszyną do zabijania. Mimo trudnego życia Elena jest temperamentną i pełną życia, upartą i hardą młodą kobietą, która małymi kroczkami zdobyła zimne i nieczułe serce wielkiego gangstera. Gabriel to prawdziwy mafioso z krwi i kości, nie zważa na nic i nie liczy się z nikim, zawsze dostaje to, co chce. Nie pragnie się ustatkować, nie chce zmieniać swojego dotychczasowego życia, dla niego ślub to tylko środek, aby zyskać jeszcze większą władzę i siłę. Na przekór wszystkiemu, jednak Elena zapadła mu głęboko nie tylko w pamięci, ale i w sercu.

Pani Aleksandra, pomimo że książka zalicza się raczej do cienkich książek, tak skondensowała wszystko, że czytelnik przeżywa prawdziwy Roller coaster emocjonalny. Strach, wszechogarniający smutek, poczucie zdrady, przez radość, prawdziwe szczęście i w kńcu miłość. Miejscami brakowało mi trochę rozwinięć, ale styl oraz język był miły, lekki i przyjemny, dzięki czemu bawiłam się świetnie i szczerze wyczekuję kolejnych części.