„Cudzy mąż, tom 1: Przebudzenie” Katarzyna Grabowska

Alicja Banasiak właśnie skończyła studia i liczy na zasłużony odpoczynek. Niestety, oferta stażu niweczy jej plany. Przekraczając próg firmy RH Company, nawet się nie spodziewa, jak bardzo zmieni się jej życie. Rafał Hartman to bardzo przystojny młody mężczyzna, który swój sukces życiowy zawdzięcza starszej żonie. Wiedzie beztroskie życie, otoczony wianuszkiem pięknych kobiet, z których wdzięków chętnie korzysta. Pomiędzy dwójką bohaterów nawiązuje się erotyczna fascynacja, która wkrótce przeradza się w namiętny romans. Alicja z zalęknionej dziewczyny pod wpływem Rafała przeistacza się w kobietę świadomą swoich pragnień. Jednak czy związek z żonatym mężczyzną, który w dodatku skrywa mroczną tajemnicę, może zakończyć się dla niej szczęśliwie? Dlaczego Hartman w ogóle zwrócił uwagę na niepozorną stażystkę? Czy z jego strony była to tylko gra?

Źródło opisu: https://videograf.pl/pl/p/Cudzy-maz%2C-tom-1.-Przebudzenie/2834

Po raz kolejny podejmując się zrecenzowania książki Pani Katarzyny, absolutnie nie spodziewałam się, tego co otrzymałam. Początkowo myślałam, że będę czytać zwykły biurowy romans, których to w ostatnim czasie jest naprawdę wiele. Oczywiście, akurat uwielbiam też takie wątki i stwierdziłam, że będzie to coś innego, co pozwali mi, chociaż na moment zapomnieć o okrutnym i brutalnym mafijnym świecie. Jednak nie byłam świadoma tego, jak bardzo się myliłam i absolutnie nie byłam przygotowana, na to co otrzymałam.

Spotykamy tu Alicję Banasiak – młodą dziewczynę, która wszelkimi sposobami stara się być niewidoczna dla otaczającego ją świata. Chowa się za zbyt dużymi ciemnymi ubraniami i nie eksponuje swojego ciała. Nie podkreśla swojej urody żadnym makijażem tak jak inne dziewczyny w jej wieku. Po ukończeniu studiów dostaje propozycję nie do odrzucenia – staż w renomowanej łódzkiej firmie w dziale prawnym. Nawet przez myśl jej nie przeszło, iż w momencie przekroczenia progu nowej pracy, jej dotychczasowe życie wywróci się do góry nogami. Alicja poznaje tam współwłaściciela firmy i męża jej szefowej, który prawdę powiedziawszy to pierwszorzędny podrywacz i bawidamek, który żadnej dziewczynie nie przepuści. Jednak tajemnicza stażystka obudziła w nim dawno skrywane uczucia i tęsknoty z przeszłości. Początkowo Ala pałała do niego czystą niechęcią i nie chciała mieć z nim nic do czynienia, jednak stopniowo, krok za krokiem, udało się Rafałowi przedrzeć przez jej gruby mur. Zapragnął nauczyć ją, że intymna bliskość między dwojgiem ludzi nie jest czymś złym i okropnym, a wręcz przeciwnie, może być czymś bardzo pięknym i przyjemnym. Szara myszka stanęła przed bardzo trudnym wyborem- posłuchać rozsądku i zapomnieć o żonatym mężczyźnie, czy jednak ulec marzeniom serca i zatracić się w namiętności z ukochanym? Czy skrywane przez Rafała tajemnice będą w stanie wpłynąć na decyzję dziewczyny? Czy Ala uwierzy w siebie i w swoje prawo do szczęścia?

„Przebudzenie” to dość mocna i trochę kontrowersyjna historia, poruszająca bardzo trudne tematy i wzbudzająca wiele emocji. Autorka naprawdę „odwaliła kawał dobrej roboty”, a samo zakończenie wbiło mnie w fotel. Nawet przez myśl mi nie przeszło, że wydarzenia mogą potoczyć się właśnie w takim kierunku. Czuję się mocno zaintrygowana i z niecierpliwością czekam na kolejny tom. Mam pewne przypuszczenie, że to dopiero będzie coś WoW i to przez wielkie W. Jeżeli szukacie czegoś nietypowego i nietuzinkowego, pełnego lęków, nadziei, miłości, zdrady i biurowych plotek to „Cudzy mąż” jest idealną lekturą dla Was. Szczerze polecam.

Za możliwość poznania tej historii dziękuję Wydawnictwu Videograf S.A.