Monika Nerc

Dzisiaj chciałabym Was zaprosić na krótką wycieczkę z bardzo sympatyczną autorką, która kilka dni temu świętowała swój debiut. Mam nadzieję, że będziecie się dobrze bawić 🙂

Zapraszam do bliższego poznania Monika Nerc – strona autorska.

1.Kim chciała Pani zostać będąc dzieckiem?

Tancerką! Jako mały brzdąc chodziłam nawet na zajęcia tańca towarzyskiego oraz brałam udział w zawodach. Niestety ciągłe kontuzje nie pozwoliły mi w spełnieniu moich marzeń. Później chciałam zostać tatuażystą, a potem barmanką. Byłam dziwnym dzieckiem…

2 Czy pamięta Pani swoją pierwszą przeczytaną książkę?

Oczywiście. Był to Harry Potter i Kamień Filozoficzny. Tak naprawdę to moja siostra czytała mi ją przed snem, ale to właśnie od tamtej pory zakochałam się w książkach.

3. Czy miłość do słowa pisanego narodziła się nagle, czy raczej towarzyszy Pani od zawsze?

Towarzyszyła mi od zawsze, ponieważ dzięki chwilom spędzonym przy pisaniu, mogłam zapomnieć o otaczającej mnie rzeczywistości. Na samym początku tworzyłam wiersze o nieszczęśliwej miłości, niespełnionych marzeniach, śmierci bliskich, a później nastąpiła drastyczna zmiana i zaczęłam pisać opowiadania fantastyczne, w których pojawiły się wampiry, zmiennokształtni, czarodzieje, elfy, wilkołaki, wróżki, a teraz skupiam się wyłącznie na romansach mafijnych. Czasami powstawały lepsze, czasami gorsze dzieła, ale zawsze sprawiło mi to ogromną przyjemność, a gdy w życiu odnajduje się coś, co wywołuje uśmiech na ustach, to nigdy nie można z tego zrezygnować.

4. Kto jest pierwszym czytelnikiem Pani książki? Takim pierwszym recenzentem?

Pierwszym czytelnikiem serii Dziedzic podziemia była moja mama, a na drugim miejscu była społeczność na Wattpadzie.

5.Ulubione miejsce do pisania to:

Najlepiej piszę mi się na łóżku albo przy biurku.

6.Gdzie Pani szuka inspiracji?

W piosenkach. To właśnie muzyka buduje szczelny mur pomiędzy moją wyobraźnią a rzeczywistością i pozwala mi się ponieść fantazji. Jest niewidzialną siłą, która kieruję mnie w odpowiednią stronę.

7. Czy jest coś o czym nikt nie wie?

Tak. I nie jest to wyłącznie jedna rzecz… Nie jestem typem człowieka, który lubi dzielić się rzeczami, związanymi z moją osobą.

8. Po jakie książki sięga Pani najchętniej?

Fantastyka i romanse.

9. Co Pani lubi robić oprócz pisania oczywiście ?

Słuchać muzyki, oglądać mecze piłki nożnej i gale mieszanych sztuk walki.

10. Gdzie się Pani widzi za 10 lat?

Za 10 lat chciałabym być po prostu szczęśliwa. Nie widzę się w żadnym konkretnym miejscu ani pracy. Chcę być szczęśliwa.