„Winna” Alicja Sinicka


Ona jest zawsze winna…
Wendy jest wyczerpana. Otaczają ją toksyczni ludzie: ojciec, który obwinia ją o wypadek z przeszłości i były ukochany, który ją zdradził. Kobieta nie może odciąć się od byłego partnera, ponieważ ten pracuje dla jej ojca. Czuje, że pętla wokół jej szyi z każdym dniem coraz bardziej się zaciska.
Gdy poznaje Jima, pociągającego wojskowego, ma nadzieję, że to mężczyzna, który w końcu odmieni jej życie. Jednak szybko się przekona, że mężczyzna nie jest tym, za kogo się podaje i ma wobec niej zupełnie inne zamiary.
Myśląc, że robi krok w stronę szczęśliwego życia, Wendy pakuje się w wielkie kłopoty. Okazuje się, że jej dotychczasowe problemy są błahostkami w obliczu nadchodzącego niebezpieczeństwa.
Alicja Sinicka, autorka Oczu wilka powraca z długo wyczekiwaną powieścią!

Źródło opisu:http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/20994/#

Zdecydowanie jestem winna przeczytania tej pozycji. Ależ dałam się zmanipulować i to od pierwszej strony. Przyznaję się z ręką na sercu, że „Winna” to moje pierwsze spotkanie z autorką, ale uważam je za całkowicie udane i wręcz zaskakujące. Początkowo myślałam, że będzie to swoisty romans z elementami psychologii, a otrzymałam zupełnie coś innego. I za to autorce należą się ogromne brawa. Wybaczam również zarwaną noc, aby dokończ tę pasjonującą historię.

„Jedna chwila może zmienić całe życie. Najgorsze jest to, że człowiek nigdy jej się nie spodziewa. Budzi się jak zwykle rano i nie wie, że to właśnie dziś”

Mimo iż, początkowo ( no dobrze, do połowy książki) miałam ochotę udusić główną bohaterkę, wręcz za „ślepe uwielbienie” swojego byłego i wieczne jego wspominanie i porównywanie, to jestem w stanie to uszanować. Każdy ma prawo do swojego sposobu radzenia sobie z rozstaniem i nic mi do tego. Wendy dodatkowo od lal pragnie ogólnej akceptacji otoczenia, a w szczególności jej ojca. Poczucie winny wyniszcza ją od lat i nie umie sobie z nim poradzić. Gdy jej ukochany poinformował ją o swojej zdradzie, jej świat legł w gruzach. Gdy w końcu uwierzyła, że przy Warrenie może czuć się bezpieczna i akceptowana, ta rewelacja wypowiedziana przez niego, burzy jej misternie zbudowany spokój. Za namową swojej najlepszej przyjaciółki, rzuca się praktycznie zaraz po rozstaniu w nową znajomość z tajemniczym komandosem. Początkowo ta relacja miała być jedynie odskocznią, lecz Jim stopniowo, krok za krokiem staje się jej opoką i schronieniem. Nie umie już bez niego funkcjonować bez dojmującego poczucia winny. Oczywiście, wszystko do pewnego czasu, gdy nagle zaczynają się dziać różne niepokojące rzeczy. Z każdą kolejną stroną akcja książki nabiera tempa i nic nie jest takie, jak się wydawało na początku. W głowie Wendy pojawiają się liczne pytania i wątpliwości. Jedno jest pewne, ktoś jej zagraża i całej jej rodzinie. Czy uda jej się wyjść z tego cało i czy dowie się kto, tak naprawdę jest winny? Cóż radzę zapoznać się z lekturą, bo ja i tak już napisałam za dużo 🙂

„Winna” to książka dla każdego. Czyta się ją przyjemnie i szybko. Dzięki wnikliwej „analizie” psychologicznej mamy pełen obraz żywych postaci. Możemy lepiej zrozumieć bohaterów oraz dowiedzieć się jak wielkie może być poczucie winny, skrywane od lat. Dowiadujemy się również jak silne oddziaływanie na naszą teraźniejszość, ma nasza przeszłość. Jak nie raz, jedno zdarzenie może obfitować w bardzo trudne konsekwencje, rzutujące nie tylko na nas, ale także na naszą rodzinę. Autorka pięknie obrazuję, jak wielką potrzebę miłości i akceptacji ma każda żyjąca jednostka. Przede wszystkim ta historia w wybitny sposób pokazuje nam, jak bardzo ważny jest dialog z drugą osobą. Jak również istotna jest komunikacja niewerbalna i jak ona może wpływać na dalsze życie.
Gorąco polecam !!!

Za możliwość przeczytania bardzo dziękuję autorce, Pani Alicji Sienickiej oraz Wydawnictwu Kobiecemu.

http://www.wydawnictwokobiece.pl/