„Gorące lato. Grzeszne opowieści” Świst, Wolf, Langner, Lingas-Łoniewska, Sinicka, Suchocka, Siepielska, Szafrańska, Staniszewska, J.B Grajda


Gorące lato, plaża, szum fal, chłodne bryzgi morskiej wody, opalone ciała, nastrój wakacyjnego odprężenia… Najpierw ukradkowe, potem coraz śmielsze spojrzenia, uśmiechy… Przyspieszone oddechy, muśnięcie, dotyk dłoni, pocałunek… Wakacyjny romans, wakacyjna przygoda, wakacyjna namiętność. Namiętne historie, które mogły wydarzyć się naprawdę, które znowu mogą się wydarzyć – kto wie, może już się wydarzyły?


Paulina Świst, Anna Wolf, Anna Langner, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Alicja Sinicka, Agata Suchocka, Agnieszka Siepielska, Anna Szafrańska, Marta W. Staniszewska, J.B. Grajda

Źródło opisu: https://muza.com.pl/literatura-obyczajowa/3548-gorace-lato-grzeszne-opowiesci-9788328714212.html

W życiu nie czytała zbioru opowiadań i początkowo nie wiedziałam, jak ja Wam je opiszę. Pojedynczo czy zbiorowo, ale uznałam, że nie będę ich Wam opisywać, bo po prostu stracicie zainteresowanie, a to by było niefajne. Wydawnictwo Akurat zaserwowało nam dziesięć cudownych i doborowych autorek i dziesięć opowiadań, dzięki którym to lato stanie się jeszcze bardziej gorące.

Dlaczego zdecydowałam się sięgnąć po taką lekturę? Oczywiście przyciągnęły mnie dobrze znane nazwiska, nawet jedną z autorek uwielbiam i wszystko, co wychodzi spod jej pióra, biorę w ciemno, no i nic na to nie poradzę 🙂 Muszę jednak zaznaczyć, że nie wszystkie pisarki znałam wcześniej i to właśnie dzięki tej antologii zasmakowałam pióra innych, nowych, zdolnych bestyjek. Dodatkowo zdałam sobie sprawę, że z czystą przyjemnością sięgnę nie tylko po opowiadania, ale także po całe książki.

Tak jak już wspominałam na początku to naprawdę gorący zestaw dziesięciu zupełnie różnych historii o miłości, namiętnych romansach, o wakacyjnych marzeniach i głęboko skrywanych pragnieniach. Jedyna rzecz, która jest wspólna dla wszystkich opowiadań to czas wakacji. Czy można wybrać sobie lepszą scenerię? Lato przecież sprzyja takiej miłej i momentami naprawdę gorącej lekturze. Czy te wszystkie wakacyjne miłości okażą się dłuższe niż przemijające lato? Cóż musicie koniecznie sprawdzić sami.

Mogę Was zapewnić, że spędzicie przy tej pozycji bardzo przyjemny i lekko niegrzeczny czas 🙂 Ten zbiór epatuje pełną gamą emocji, przemyśleń, skrywanych na dnie serca marzeń i pragnień, ale także bólu i rozczarowań. Spotykamy kobiety i mężczyzn w różnych sytuacjach i po różnych przeżyciach i doświadczeniach, ale każda z tych osób najbardziej w swoim życiu pragnie miłości. Chciałabym Was serdecznie i wakacyjnie zachęcić do poznania tych wszystkich historii.

Za niesamowitą lekturę bardzo dziękuję Wydawnictwu Akurat.