„Vincent” Kinga Litkowiec

Vincent Blakemore ma jeden cel – przejąć władzę. Nic i nikt nie liczy się bardziej. To, co dla reszty rodzeństwa wydaje się właściwe, dla niego jest marnowaniem potencjału.
Każdy ma jednak słaby punkt.

W przypadku Vincenta to Maddy Cloud – kobieta, która zauroczyła go przed laty. A teraz, kiedy spotykają się po raz kolejny, całe jego zaplanowane życie wywraca się do góry nogami.

Pozostaje tylko jeden mały problem… Narzeczona Vincenta. Gwarancja niezachwianych interesów rodziny.

Ojciec Vincenta nie jest zadowolony, gdy odkrywa, że jego syn zmienił priorytety, a objęcie władzy przestało być na pierwszym miejscu. Mężczyzna gotów jest posunąć się do wszystkiego, by postawić na swoim. Nie wie tylko, że jego syn również.

Czy zakazane uczucie ma szansę przetrwać?
Do jakich rzeczy zdolni są ci, którzy pragną osiągnąć cel?

Źródło opisu: https://wydawnictwoblackrose.pl/produkt/vincent-2-kinga-litkowiec-autograf-przedsprzedaz-premiera-17-02-2023/

W to środowe lutowe popołudnie walcząc z paskudnym przeziębieniem (póki co to choroba niestety wygrywa), przychodzę do Was z krótką przedpremierową recenzją kolejnego tomu o tajemniczej rodzinie Blakemore, spod pióra samej królowej mafijnych romansów — Kingi Litkowiec.

Dla nikogo nie będzie to zbytnim zaskoczeniem, ale faktem jest, że bardzo lubię pióro autorki i każdą kolejną książkę biorę po prostu w ciemno. Tym razem poznajemy historię najstarszego z rodzeństwa Blakemorów, tego, który stał się wierną kopią ich okropnego ojca. Vincent jest tajemniczym mężczyzną, który zawsze przestrzega zasad, robi (i myśli) wszystko to, co karze mu ojczulek. Znienawidzony przez pozostałe rodzeństwo, które w przeciwieństwie do niego wszelkimi sposobami stara się ułożyć swoje życie po swojemu. To właśnie „ukochana” rodzinka, w ramach rozproszenia układu ojciec — ukochany syn, wpadają na pomysł, aby na drodze Vina postawić ponownie ją — Maddy Cloud — młodą dziewczynę, która klika lat temu, wywarła na nim wrażenie, o którym przez cały ten czas nie zapomniał. Choć ich znajomość wtedy nie doczekała się rozwinięcia, być może tym razem będzie inaczej……. Ojciec nie zdaje sobie sprawy, że przez każdą kolejną chwilę spędzoną z panną Cloud, traci władzę nad synem, ku uciesze pozostałych dzieci, ale czy rzeczywiście Vin zmieni nagle swoje priorytety? Czy Maddy wywróci jego poukładane życie do góry nogami? A może to właśnie chęć władzy wygra z zauroczeniem? Może to senior rodu przekreśli nieodwracalnie marzenia syna?

Historie spisane przez panią Kingę zdecydowanie nie należą do banalnych i trywialnych romansików. Tak samo, jak w przypadku „Jacoba” w„Vincencie” również mamy do czynienia z niełatwą relacją głównych bohaterów, ale to właśnie między innymi zjednuje rzesze zagorzałych czytelników. Po raz drugi dajemy się wciągnąć w rodzinne niesnaski jednej z najbardziej tajemniczych i niebezpiecznych familii w Stanach. Przyznaję szczerzę, że bardzo liczyłam na to, żeby Vin okazał się inny niż mężczyzna, na jakiego został wykreowany w pierwszej części serii. Ten silny, bezkompromisowy i władczy facet gdzieś po drodze pogubił się i stał się wierną kopią znienawidzonego ojca i to on ma go w przyszłości zastąpić. „Vincent” to książka, po którą bezsprzecznie warto sięgnąć. To fajna, nietuzinkowa i przede wszystkim emocjonalna opowieść o miłości (nawet w niebezpiecznym półświatku), rodzinie, lojalności, przymusie i o narzuconych obowiązkach, o znalezieniu samego siebie i o walce o własne szczęście u boku ukochanej osoby. Ja spędziłam z nią świetnie czas i szczerze mogę Wam ją polecić. A tak na marginesie jestem straaaaaasznie ciekawa, o kim z rodzinki będzie kolejna opowieść.

Za możliwość poznania tej historii dziękuję autorce oraz Wydawnictwu Black Rose.

„Vincent” do kupienia na Bonito