„Decydujące starcie. Gabriel Legend #3” Meghan March

III część trylogii GABRIEL LEGEND


Scarlett Priest i Gabriel Legend. Ta miłość od początku wydawała się nie mieć szans na przetrwanie. Przeklęty wojownik, nad którym ciążyło fatum, nie miał prawa zapragnąć dumnej księżniczki. Nie miał prawa jej pokochać i sam zostać pokochanym. Ale stało się. Kiedy spotkał Scarlett, jej życie zmieniło się diametralnie. Gabriel był zupełnie inny niż mężczyźni, których wcześniej spotkała. Dziewczyna w końcu uwierzyła, że otrzyma chociaż odrobinę szczęścia i miłości. Ale prawdziwe życie bywa nieludzko okrutne dla kochanków z tak różnych światów.
Stare grzechy i błędy przeszłości zawsze wracają. Okrutni wrogowie wykorzystają każdą szansę, by dokonać krwawego odwetu. Scarlett i Gabriel mają potężnych nieprzyjaciół. Moses Buford Gaspard, mroczny cień z dawnych lat, powrócił. Ultimatum, jakie postawił Gabrielowi, nie pozostawia złudzeń. Cokolwiek zrobi, przegra, a jeśli się nie podda, straci wszystko: majątek, przyjaciół, dobre imię. A Scarlett wciąż musi mierzyć się z ukrytym wrogiem, który na domiar złego zaczął nękać również jej ukochaną siostrę.
To ostatni tom opowiadający historię namiętnej miłości przeklętych kochanków. Karty zostały rozdane. Wieści o nadchodzącej walce się rozniosły. Gabriel musi pokonać Bodhiego Blacka. Dla swojej miłości jest gotów na każde ryzyko. Czy to jednak wystarczy, aby wreszcie zaznać spokoju i zapomnieć o groźbach i strachu o najdroższe osoby? Jakiego wroga trzeba jeszcze pokonać, aby w końcu być razem?


Kochasz, więc wstań i walcz!

Źródło opisu: https://editio.pl/ksiazki/decydujace-starcie-gabriel-legend-3-meghan-march,decgl3.htm#format/d

O to właśnie nadchodzi.. decydujące starcie. Ostatnia część świetnej trylogii, którą dosłownie pokochałam.

Czy nie mogłam się jej doczekać? – oczywiście, że tak!!

Czy była dobra? – i to jeszcze jak!!

Czy jesteście ciekawi? Mam nadzieję, że tak!!

Po zakończeniu „Scarlett” z resztą tak samo, jak w przypadku pierwszego tomu autorka zostawiła czytelnika w prawdziwym zawieszeniu. Można było jedynie snuć domysły, jak potoczą się tak nagle przerwane wydarzenia. Z jednej strony lubię takie zabiegi literackie, a z drugiej odczuwam lekką frustrację, że nie wiem co, będzie dalej. Jednak to, że cała seria została wydana w tak krótkim odstępie czasu, absolutnie mi to rekompensuje. Mimo, iż historia legendarnego Gabriela i sławnej Scarlett jest dla mnie pierwszym spotkaniem z twórczością autorki, to przyznaję, że to, jak pisze, jest na bardzo dobrym poziomie. Doskonale wie, jak zachwycić i zdobyć serce czytelnika. „Decydujące starcie” jest genialnym podsumowaniem całej serii – wcześniejsze znaki zapytania uzyskują odpowiedzi. Wszystko toczy się dynamicznie, a fabuła jest tak poprowadzona, że do samego końca nie wiadomo jak się ona zakończy. Dodatkowo cenię Panią Meghan za to, że zrezygnowała ze zbędnych opisów i różnych upiększaczy, przez które lektura stałaby się ciężka i trudna do przebrnięcia. Wykreowanych bohaterów nie da się nie polubić. Jesteśmy świadkami niezłomnej woli walki o lepsze jutro. Walki o miłość i przyjaźń najbliższych. Gabriel stanął przed dramatycznym wyborem. Wygrać czy przegrać walkę? Uratować klub czy uratować rodzinę? Zdeterminowany do granic możliwości odbywa najtrudniejszą walkę z samym sobą i z demonami z przeszłości. Do końca nie wie, czy podjęta ryzykowna decyzja okaże się tą właściwą. Postawa Scarlett zaskoczyła mnie swoją otwartością i bezgranicznym zaufaniem do człowieka, który było, nie było, ją porwał (no może nie osobiście) i zmusił do współpracy. Gabriel stał się dla niej całym światem, tak samo, jak ona dla niego. Scarlett udowodniła, że mimo otaczającego ją bogactwa nigdy nie była tak naprawdę szczęśliwa, jedynie egzystowała w szklanej bańce, z daleka od pełni radości życia. Chociaż oboje pochodzą z dwóch różnych światów, zaryzykowali i stanęli do walki o wspólną przyszłość.

Odczuwam lekki smutek, że ta historia dobiegła już końca. Jednak cieszę się, że miałam przyjemność poznać Legenda i pannę Priest i razem z nimi stawiać czoła piętrzącym się przeciwnościom losu. Jeżeli macie ochotę na mezaliansowy romans, który nie miał prawa się wydarzyć to lektura idealna dla Was. Ja gorąco polecam!!

Za możliwość pokochania tej serii dziękuję Wydawnictwu Editio Red.