Katarzyna Mak

Dzisiaj nasz autobus na przejażdżkę zabrał Katarzyna Mak Strona Autorska, mam nadzieję że i Wam umili czas.
Ja osobiście Kasię uwielbiam <3 <3

Buziaki 😘😘😘😘

1.Kim chciała Pani zostać będąc dzieckiem?

Będąc dzieckiem marzyłam o tym, by zostać nauczycielką, polskiego rzecz jasna 😁Potem był moment, właściwie taka malutka chwilka, że chciałam zostać aktorką 🙈Ja nie wiem, co sobie wówczas myślałam 🤔😉Życie jednak, jak widać, zweryfikowało odrobinę moje plany.

2 Czy pamięta Pani swoją pierwszą przeczytaną książkę?

Niekoniecznie. Może trudno w to uwierzyć, ale początkowo zupełnie nie zapowiadałam się na czytelnika. Nie lubiłam lektur szkolnych. Wyjątek stanowiła Ania z Zielonego Wzgórza i Mały Książę. Dopiero kiedy zaczęłam dorastać pokochałam książki całym sercem. Los tak chciał (harkequin) to książka, która skradła moje serce ❤️

3. Czy miłość do słowa pisanego narodziła się nagle, czy raczej towarzyszy Pani od zawsze?

Miłość do pisania narodziła się chyba właśnie z chwilą, gdy przeczytałam książkę, o której wspomniałam w poprzednim pytaniu. Zresztą od lat wczesnoszkolnych lubiłam pisać wypracowania, bić się z własnymi myślami w rozprawkach 😊. Ale dopiero pewien niefortunny zbieg okoliczności i malutki bodziec jemu towarzyszący, sprawił że zaczęłam pisać książki ❤️. I wówczas przepadłam..

4. Kto jest pierwszym czytelnikiem Pani książki? Takim pierwszym recenzentem?

Różnie z tym bywa. Czasem córka, choć ona nierzadko zna te historie zanim się przeleją na papier 😉😊-cóż jestem gadułą. Niekiedy siostrzenica, innym razem synowa. Najczęściej jednak mój wydawca, czy p. redaktor ❤️.

5.Ulubione miejsce do pisania to:

Dla mnie nie liczy się miejsce, a cisza i spokój. Mogę pisać dosłownie wszędzie, ale musi być względny spokój 😊.

6.Gdzie Pani szuka inspiracji?

Inspiracją najczęściej są moje sny. To z nich, moim zdaniem, najczęściej powstają najlepsze historie. Ale czasem wystarczy jedno spojrzenie na drugą osobę, czy też miejsce, muzyka, singiel w radio, a naraz widzę coś, z czego powstaje „nowe życie”.

7. Czy jest coś o czym nikt nie wie?

Pewnie tak. I zapewne jest tego mnóstwo. Nie ukrywam tego przesadnie, po prostu jeszcze nie wyszło to na światło dzienne i czekam, aż znajdzie się ktoś, kto zada mi te właściwe pytania 😊.

8. Po jakie książki sięga Pani najchętniej?

Szeroko pojęta literatura kobieca,choć lubię też inne klimaty
Jednak w każdych z nich musi znaleźć się nuta miłości ❤️.

9. Co Pani lubi robić oprócz pisania oczywiście ?

Czytać? Być…

10. Gdzie się Pani widzi za 10 lat?

W tym samym miejscu na moim skrawku ziemi, byleby z osobami, które kocham. A w świecie książek… Widzę jedną ze swoich powieści na wielkim ekranie 😊Marzę o tym 😊❤️.