„Richard Bonett. Tom 2. Obsesja” B. K. Staron


Nanette po raz ostatni widziała Richarda dwadzieścia jeden dni temu. Po nocy, w której ją zranił, wróciła do domu i kolejny raz pozostała ze złamanym sercem. To, co wydarzyło się później, odmieniło ją. Dotychczas płaczliwa i strachliwa, teraz stała się silną i odważną kobietą, z uporem walcząc o to, co kocha. Zrozumiała, że słowa wypowiedziane wtedy przez Richarda okazały się najlepszym, co mógł dla niej zrobić. Przez trzy długie tygodnie żałowała, że cokolwiek do niego poczuła. Gdy jednak pewnego wieczoru znów stanęła z nim twarzą w twarz, mroczny psycholog postanowił odzyskać zranioną kobietę udowadniając jej, że tylko razem zdolni są utrzymać to, co przepełnia ich serca. Kiedy Richard zdołał przekonać Nanette do powrotu i przysiągł, że już nic nie zakłóci ich spokoju, Nanette odkryła jego mroczne tajemnice. Po raz kolejny ożyły minione obawy, a zatrzymany w jej sercu ból, znów powrócił.

Źródło opisu: https://www.waspos.pl/b-k-staron

Muszę przyznać, że znalazłam się akurat w tej komfortowej sytuacji i mogłam od razu po przeczytaniu „Richard Bonett. Pożądanie” sięgnąć po kontynuację. Mimo iż tytułowy i zaraz główny bohater nie należy do moich ulubieńców, chciałam jak najszybciej poznać wszystkie jego tajemnice. Najbardziej nurtowała mnie ta związana z rękawiczkami. Jak myślicie, czy „Obsesja” sprawiała, że chociaż troszeczkę Bonetta polubiłam?

„Potwora nigdy nie zmienisz. Możesz się postarać go oswoić, jednak zwierzę w jego sercu nadal tkwić będzie uśpione. Gotowe zbudzić się do walki, by stąpać we krwi niewinnych”

Wbrew temu, co o sobie myśli Nanette, to rozstanie z jej wielką miłością, zmieniło ją zdecydowanie na lepsze. Przez te krótkie trzy tygodnie ewoluowała i zmieniła się z kobiety ze złamaną duszą i zdeptanym sercem, w kobietę silną i odważną. Próbuje sama okiełznać swoje lęki i nie pozwolić, aby ponownie nią zawładnęły. To już nie ta sama pokiereszowana dziewczyna uciekająca nawet przed swoim odbiciem. Nanette bierze swoje życie we własne ręce. Gdy Richard spotyka tą nową „wersję” swojej ukochanej, zdaje sobie sprawę, że nigdy jej nie opuści. Zrobi wszystko, aby tylko była jego. Nanette staje się jego prawdziwą obsesją. Czy Nanette okaże się na tyle słaba i ulegnie mu? Czy umiała mu ponownie zaufać? A przede wszystkim czy uda jej się zaakceptować ten wszechobecny mrok goszczący na stałe w życiu Bonetta? Może jednak okaże się silniejsza i będzie umiała zapanować nad pragnieniami własnego zdradzieckiego serca?

Dawno nie spotkałam kontynuacji lepszej od wprowadzającego pierwszego tomu. „Obsesja” jest zdecydowanie lepsza. Dzięki niej mamy szersze spojrzenie na całą historię, lepiej rozumiemy postępowanie występujących postaci, całokształt nabiera sensu. Kurtyna skrywająca niektóre tajemnice, nagle opada i na światło dzienne wychodzą bardzo istotne zdarzenia z przeszłości. Dowiadujemy się, kim tak naprawdę jest zielonooki Richard Bonett.

Z tej pozycji bije prawdziwe pisarskie przygotowanie i profesjonalizm. Widać ogrom włożonej pracy autorki i jej skrupulatność w tworzeniu całej fabuły. Idealnie dawkowane napięcie sprawiło, że pochłonęłam ją w trybie ekspresowym. Historia nie jest miła, lekka i przyjemna. Owszem jak najbardziej jest to także erotyk, ale sceny łóżkowe nie są żenujące i nad wyraz przejaskrawione. Z każdą przewracaną kartką oczekuje się kolejnego zaskakującego zwrotu akcji i tak się właśnie dzieje. Niestety samo zakończenie powoduje prawdziwy niedosyt. Póki nie ukaże się trzeci tom, moje czytelnicze ego pozostanie w zawieszeniu. Całą serię polecam jak najbardziej czytelnikom, którzy nie boją się tajemnic i głębokiego mroku.

Za poznanie historii Richarda i Nanette dziękuję Wydawnictwu Waspos

Jeżeli nie znacie jeszcze pierwszego tomu, zajrzyjcie koniecznie tutaj:

„Richard Bonett. Tom 1. Pożądanie” B. K. Staron