„Richard Bonett. Tom 1. Pożądanie” B. K. Staron


Skryta, cicha i spokojna baristka, Nanette, ma dwadzieścia osiem lat i ze wszystkich sił stara się odgrodzić od przeszłości. Cztery lata temu przeżyła bolesną tragedię i zawód. Przeprowadziła się do Desmond i teraz z uporem tworzy nową siebie – pogodną pracownicę kawiarni. Pracuje całymi dniami, prowadzi zajęcia Klubu Książki Młodzieżowej oraz uczęszcza na sesje psychologiczno-terapeutyczne. Pewnego dnia podczas zajęć w bibliotece poznaje tajemniczego Richarda Bonetta.


Ten podziwiany i pożądany psycholog, marzenie tysięcy kobiet, skrywa w sobie wiele tajemnic. Richard zaczyna wprowadzać Nanette w świat gry zmysłów, o którym nigdy wcześniej nie śmiała nawet pomyśleć. W tej grze specyficzną rolę odgrywają używane przez niego dziwne atrybuty: od aksamitnej opaski na oczy po skórzany pasek, od zimnej cegły po mahoniowe biurko. Ognisty romans Nanette i Richarda ma w sobie wszystko to co najlepsze: seks, namiętność, pożądanie, nieustępliwość, ale i sekrety, które mogą zniszczyć wszystko
.

Źródło opisu: https://www.waspos.pl/b-k-staron

Zastanawialiście się kiedyś, jak silny może być lęk? Lub jak to jest nieustannie przeżywać paraliżujący strach? A przy tym głęboko wierzyć, że to, co nas spotkało, jest tylko i wyłącznie naszą winą? Dodatkowo będąc kompletnie samemu i bez jakiekolwiek wsparcia bliskiej osoby?

„Strach to nasz największy wróg, Nanette. Musisz nauczyć się z nim walczyć ….”

Nanette Stone po traumatycznych przeżyciach postanawia zacząć wszystko od nowa w niepozornym Desmond. Wynajęła małe mieszkanko i podjęła pracę jako baristka w kawiarni. Kawiarnia ta jest marzeniem każdego prawdziwego książkoholika. To miejsce to cudowne połączenie przytulnej kafejki z biblioteką. Podczas picia aromatycznej kawy można oddać się prawdziwej czytelniczej pasji. Nanette także kocha książki i mimo trudnego szefa, uwielbia swoją pracę. W niektóre popołudnia prowadzi również Młodzieżowy Klub Książki, wypełnia swój wolny czas praktycznie do maksimum. Aby móc w miarę normalnie funkcjonować w społeczeństwie i w końcu uporać się ze swoimi problemami uczęszcza od miesięcy na terapię. Niestety, dotychczasowy terapeuta, który zapewniał, że pomoże jej z dręczącymi ją problemami, z dnia na dzień zakomunikował, że nie umie jej bardziej pomóc. A gdy na jej drodze staje pewien zielonooki tajemniczy mężczyzna, jej pozornie ułożony świat zaczyna się wywracać do góry nogami.

„Richard Bonett” to książka, która od pierwszych stron wprowadza w czytelnika w swoisty mroczny klimat. Przepełnia ją lęk i ciche wołanie o pomoc. Nie brakuje w niej niebezpiecznego pożądania, wszechogarniającej ciemności i głęboko skrywanych tajemnic. Przyznaję, że gdy tylko zaczęłam ją czytać, postanowiłam sprawdzić opinie na jej temat. Niemal wszystkie są zgodne, iż książka jest naprawdę dobra, wręcz rewelacyjna. Mnie naprawdę ten główny bohater nie przypadł do gustu, ale najlepsze jest to, że nie musiał. Jego zaborczość, nieustępliwość, napastliwość wzbudzają moją prawdziwą niechęć. Te ciągłe zmiany nastrojów, i to nieobliczalne i – co gorsza – nieuchwytne „coś” powoduje, że postać ta mnie lekko przeraża.

Ale mimo tego wszystkiego, nie umiałam i nie chciałam przestać ją czytać i rzucić gdzieś w ciemny kąt. Autorka fenomenalnie wykreowała bohaterów i ich życie, ukazując ich nie jako chodzące ideały, a ludzi zranionych i okaleczonych przez życie. Pokazała jak skrywane głęboko tajemnice i tłumiony lęk i żal działa destrukcyjnie na nich samych. Jak brutalna przeszłość wyniszcza ich od środka. Czy Nanette i Richardowi uda się z tej nierównej walki wyjść zwycięsko? Czy skrzętnie skrywane sekrety ujrzą w końcu światło dzienne i najważniejsze co takiego stało się w przeszłości? Na te inne pytania znajdziecie na pewno odpowiedź, zagłębiając się w lekturze. Jeżeli macie również ochotę na psychologiczną grę z doktorem Bonettem serdecznie Was do niej zapraszam.

Za egzemplarz bardzo dziękuje Wydawnictwo WasPos