„Ryzyko Gangstera” Anna Wolf


Trzeci tom serii mafijnej, która podbiła listy bestsellerów w Polsce!


„Mafia to ja”.
Siergiej Szewczenko jest brutalnym mężczyzną. Nie bez powodu stoi na czele mafii. Jednak niewiele osób wie, że nawet on ma swój słaby punkt.
Gdy pod gruzami pewnego domu znajduje nieprzytomną młodą kobietę, przeszłość uderza w niego z taką siłą, że niemal zwala go z nóg. W wychudzonej, brudnej, ledwo żywej dziewczynie rozpoznaje Avę 
 swój słaby punkt.
Kiedy Ava odzyskuje pamięć, ogarnia ją przerażenie. Zdaje sobie sprawę z tego, że Siergiej, ratując ją, podjął ogromne ryzyko. Okazuje się, że kobieta nie jest zwyczajną znajomą z przeszłości, ale zabójczynią na usługach mafii.
Ava myśli, że Siergiej dużo ryzykuje. Jednak nie ma pojęcia, z jak niebezpiecznym mężczyzną ma do czynienia. Nie zdaje sobie sprawy, kto ryzykuje bardziej.

Źródło opisu:
https://wydawnictwoniezwykle.pl/ryzyko-gangstera

„Ryzyko gangstera” to jedna z wyczekiwanych przez mnie książek. Po zakończeniu „Zemsty gangstera” bardzo, ale to bardzo chciałam poznać historię Sergieja i tajemniczej dziewczyny. W drugim tomie Pani Ania pozostawiła czytelnika w prawdziwym zawieszeniu, za co powinnam się śmiertelnie obrazić! Oczywiście żartuję, to była świetna zachęta sugerująca mocne wrażenia. Autorka zdecydowanie wysoko podniosła poprzeczkę, ale czy trzeci tom z całego cyklu udźwignął temat, o tym już w dalszej części. 🙂

Pani Wolf po raz kolejny przeniosła nas w bezlitosny i zimny świat mafii, rządzącej w Stanach Zjednoczonych. Mamy możliwość poznania mrocznego kuzyna braci Tarasow – Siergieja Szewczenko. To głowa mafijnej rodziny, niejednokrotnie mówi o sobie, że „mafia to ja” Nie cofnie się przed niczym, nie zna litości ani skrupułów, jest bezwzględny i surowy, a przy tym pewny siebie i swoich decyzji. Nigdy nie zapomina i zawsze jest w gotowości na szybką reakcję. Zdawać by się mogło, że nie ma nawet najmniejszego czułego punktu. Nikt nie wie jednak, że głęboko pod całą górą mięśni, skrywa w sercu utraconą nastoletnią miłość do dziewczyny, która lata temu została mu odebrana i dosłownie zapadła się pod ziemię. Mimo upływających lat nigdy o niej nie zapomniał, żadna kobieta nie była w stanie zastąpić jej miejsca, a gorące uczucie nigdy nie wygasło. W najmniej oczekiwanym momencie nawet gdy on sam nie wiedział, czy uda mu się wyjść z tego cało, znalazł ją uwięzioną i umęczoną. Nie mógł uwierzyć, że w końcu ją odnalazł, ale poprzysiągł, że już nigdy ona od niego nie odejdzie. Tyle tylko, że Ava nie jest już ta samą osobą, co dziewczyna z jego wspomnień. Dodatkowo ona sama nie wie, kim jest i niczego nie pamięta, oprócz swojego więzienia. Jedynie czuje, że w końcu jest bezpieczna, ale czy na pewno? Co skrywa się w osnutej mgłą przeszłości? Czy wielki boss mafii ma szansę na prawdziwą miłość? Czy są gotowi ponieść ryzyko i wspólnej miłości? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziecie w lekturze, do której szczerze zachęcam.

Główna para bohaterów to idealnie dobrany duet. Dwie silne osobowości, niedające sobą pomiatać i doskonale ze sobą współpracują, tworząc prawdziwe diaboliczne połączenie. Bardzo mnie cieszy, że mogliśmy również poczytać o pozostałych bohaterach, tak dobrze nam znanych z początkowych tomach. Autorka sprezentowała nam wciągającą historię, która rozpędza się z każdą kolejną przeczytaną stroną. Zresztą nie ma co się dziwić, pod tym względem „Serce” i „Zemsta” były dokładnie takie same. Mimo kilku powtarzających się zwrotów książkę oceniam na dobrą i wartą poznania. Przyznaję, że nie umiałabym wybrać, która mi się najbardziej podobała. Z całą pewnością będę wyczekiwać kolejnych gangsterów spod pióra Pani Ani. Mam nadzieję, że nie będziemy musieli czekać zbyt długo.

Za egzemplarz kolejnego gangstera bardzo dziękuję Wydawnictwu NieZwykłemu.