„Zapach pokusy” Katarzyna Małecka

Rewelacyjna seria mafijna, która zachwyciła tysiące czytelniczek na Wattpadzie!

Jedyne, o czym marzyła młodziutka Blair Jensen, to wyprowadzić się od bez przerwy kłócących się rodziców i zacząć samodzielne życie. Nawet jeżeli będzie to oznaczało zamieszkanie w obskurnym pokoiku i pracę w hotelu na stanowisku pokojówki.

Jednak jedno przypadkowe zdarzenie zmieniło jej zwyczajne życie na zawsze. Problemy, które wcześniej wydawały się poważne, nie miały już znaczenia. Blair stała się świadkiem spotkania wpływowego członka mafii z narzeczoną dona. Konsekwencją tego, co zobaczyła, mogła być wyłącznie śmierć.

Don Massimiliano Vitale podczas załatwiania jednej z dostaw, przypadkowo trafia na wpółżywą dziewczynę. Ratuje jej życie i zawozi do szpitala. Nieznajoma wciąż powtarza imię, które bardzo niepokoi dona.

Mężczyzna wyczuwa, że dziewczyna może mieć dla niego ciekawe informacje. Ale dlaczego udaje, że nic nie pamięta? W jego otoczeniu ktoś kłamie, a tajemnicza Blair może znać odpowiedzi na najważniejsze pytania. Ku przerażeniu swojej narzeczonej Massimiliano postanawia zabrać ranną dziewczynę do własnego domu.

Źródło opisu: https://wydawnictwoniezwykle.pl/zapach-pokusy

Wydawać by się mogło, że o mafii napisano już wszystko. Zresztą przy tak wielkiej konkurencji, czy to zagranicznej, czy to naszej rodzimej, czymś niemożliwym jest stworzenie czegoś nowego i niebanalnego.
Niegrzeczni i niebezpieczni mężczyźni, którzy kochają na zabój i dodatkowo są demonami łóżkowych igraszek – było.
Waleczne i super wyszkolone, niepozorne kobiety – było,
Aranżowane małżeństwa, gdzie narzeczone są wręcz chodzącymi aniołami – oczywiście, że było,
Pościgi, strzelaniny, mroczne i krwawe egzekucje- jasne, że tak
Jednak „Zapach pokusy”, najnowsza powieść Katarzyny Małeckiej jest zaskakująca i nietuzinkowa. Co prawda to moje pierwsze spotkanie z twórczością Pani Kasi, ale jestem naprawdę pod dużym wrażeniem i już wiem, że nie poprzestanę tylko na tej książce.

Autorka w tej historii udowodniła, że czasami wystarczy jedno zdarzenie, nieodpowiednie miejsce i nie ten czas, aby nasze życie wywróciło się do góry nogami. Dokładnie tak jak było w przypadku Blair, która zobaczyła coś, czego nie powinna i o mało nie przypłaciła tego życiem. Z każdą kolejną przeczytaną stroną stajemy się niemymi świadkami zakazanej miłości, w której imię Vincenzo jest gotowy na wszystko. Czy jednak niedozwolone uczucie ma szanse przetrwać w mafijnym świecie, gdzie wpojone zasady są najważniejsze? Jaką rolę odegra niewinna, młoda, sprzątaczka Blair Jensen? Czy wielki Don Massimiliano odkryje głęboko skrywaną prawdę?

Muszę przyznać, że ta książka to naprawdę coś. Jestem nią zachwycona, pochłonęła mnie już na samym wstępie. Jest przemyślana i dopracowana, a nie spisana na szybko. Fabuła jest intrygująca, a przy tym bohaterowie są wykreowani fenomenalnie. Autorka bezbłędnie zbudowała napięcie i rozbudziła prawdziwą czytelniczą ciekawość, a zakończenie powaliło mnie na kolana. Swoją drogą jak można Pani Kasiu zakończyć książkę w takim momencie, no jak???? Z niecierpliwością czekam na dalsze losy Blair i Massimiliana, ale także jestem baaardzo ciekawa, co będzie dalej z Vincenzo – było nie było najlepszym przyjacielem i prawą ręką wielkiego dona. Coś czuję, że łatwo się z tego wszystkiego nie wywinie i przyjdzie mu za to zapłacić.

Jeżeli macie ochotę zagłębić się w mafijny świat, pełen intryg, zdrad, niedomówień, licznych zwrotów akcji i wszechobecnego niebezpieczeństwa, gdzie bohaterowie balansują na cienkiej granicy i próbują ukryć swój mroczny sekret to zdecydowanie lektura dla Was. Ja szczerze i gorąco polecam.

Za świetnie spędzony czas dziękuję Wydawnictwu NieZwykłemu.