„Kilka chwil miłości. Antologia ” Dominika Smoleń, Anna Głowacz , Małgorzata Kasprzyk, Samanta Louis, Aneta Grabowska, Adriana Rak, Małgorzata Manelska, Angelika Ślusarczyk, Ana Rose, Alicja Skirgajłło, Bartłomiej Bartoszyński, Paulina Wiśniewska, Justyna Dziura, Cassie D.


Miłość. Przedziwne uczucie, którego nie sposób ująć w ramy, zamknąć w jednej definicji czy opisać w sposób uniwersalny. Za każdym razem inna, wyjątkowa, niepowtarzalna. Czasem gwałtowna, pełna namiętności i uniesień, innym razem subtelna, objawiająca się spokojnym biciem dwojga serc w tym samym rytmie, a zdarza się i taka, która zamiast szczęścia przynosi gorycz i cierpienie. Nie pyta o zgodę, często przychodzi nieproszona, zadomawiając się na dłużej, niekiedy na całe życie, lub pokazując, że może być też ulotna, trwać jedynie kilka chwil…

Czternastu autorów, czternaście opowiadań o tym, jak różne mogą być oblicza miłości. Czternaście historii chwytających za serce, momentami wyciskających łzy z oczu, niekiedy zaś powodujących niekontrolowane wybuchy śmiechu. Bo miłość to także cała paleta innych uczuć, które pociąga za sobą.

Czy kilka chwil miłości może odmienić czyjeś życie? Historia Adama i jego wakacyjnego zakochania stanowi odpowiedź na to pytanie. Czy można być za starym na miłość? Przykład babci Anieli, znanej czytelnikom z powieści Tu i teraz, dowiedzie, że zakochani czasu nie liczą. Czy zawsze strzała Amora musi dosięgnąć nas od razu? Małgorzata Manelska swoją opowieścią udowodni, że pierwsze wrażenie nie ma znaczenia, jeśli Kupidyn postanowił akurat na nas zapolować. Czy miłość dotyczy tylko ludzi? Anna Głowacz z pewnością przekona czytelników, że zwierzęta również potrafią kochać pięknie, bo bezinteresownie. Wiola i Mateusz z powieści Naucz się beze mnie żyć, Róża i Edward z Jak smakuje szczęście? – niektórych bohaterów już znacie, inni dopiero wkroczą do waszego świata i rozgoszczą się w nim, serwując wam porządną dawkę rozmaitych emocji.

Daj się skusić na kilka chwil miłości i stwórz jej własną definicję, najpiękniejszą, bo twoją…

Źródło opisu:
https://www.waspos.pl/zapowiedzi?pgid=k5gnu8pe-b69e5501-b262-4064-99b0-cb12583fbb06

„Kilka chwil miłości” to druga antologia, którą miałam przyjemność przeczytać. Zdecydowanie taka forma zbioru kilku opowiadań napisanych przez różnych autorów bardzo mi odpowiada. Daje to każdemu czytelnikowi niebanalną możliwość poznania pióra ulubionych pisarzy w całkiem innej formie lub utwierdzenia w sympatii do twórczości, jaką znamy z ich powieści. To oczywiście nie wszystkie plusy tej książki, dzięki takiemu zestawieniu otrzymujemy w prezencie lub „na deser” prawdziwe smaczki do tej pory nieznanych nam autorów. Ja już wiem, że na pewno sięgnę po kilka książek autorstwa zdolnych osób, których do tej pory nie znałam.

Czternastu różnych autorów i czternaście różnych opowiadań, a wszystko połączone ze sobą za sprawą najsilniejszego uczucia – miłości. To piękne uczucie zostało pokazane w różny sposób i z różnej perspektywy. Miłość może sprawiać ból i cierpienie, przynieść rozczarowanie i rozgoryczenie, a także sprawić, że nic innego nie będzie się liczyć. Niekiedy jest niewinna i delikatna, bezgraniczna i ufna. Dzięki tej książce poznajemy jej wszystkie oblicza, a na pewno jest ich więcej niż pięćdziesiąt. To uczucie zmienia się z wiekiem i z nabieranymi doświadczeniami. Inaczej kocha się małżeństwo, mające za sobą ponad dwadzieścia przeżytych lat a jeszcze inaczej zakochujemy się w nowo poznanej sympatii. To naprawdę świetny zestaw, dający trochę do myślenia. Nie są to cukierkowe opowiadania o wyśnionej i jedynej miłości. Każda historia nacechowana jest prawdziwą bombą emocjonalną. Przy „Mój przyjaciel człowiek” spisany przez Panią Annę Głowacz spłakałam się jak małe dziecko. Muszę jednak przyznać, że dawno czegoś takiego nie doświadczyłam. Dodatkowo możemy stać się integralną częścią tej antologii, ponieważ na samym końcu jest miejsce do spisania własnej historii nie tylko miłosnej, ale o miłości w ogóle.

Jeżeli szukacie odskoczni od ciężkich powieści to szczerze Wam tę pozycję polecam. Dodatkowo spełni się dobry uczynek, ponieważ dochód ze sprzedaży antologii przeznaczony jest na cel charytatywny.

Bardzo dziękuję za przyjemnie spędzony czas Wydawnictwu WasPos.