„Chcę ci zaufać” Daria Rajda

Co byś zrobiła, gdyby mąż wyznał Ci zdradę tuż po tym, gdy uprawiał z Tobą seks?
Natalia, pomimo późnej pory, postanawia odwiedzić przyjaciółkę, jednak ostatecznie nigdy do niej nie dociera. Po drodze jest świadkiem zdarzenia, którego zdecydowanie nie powinna była ujrzeć. Choć kobieta od razu się wycofuje, ktoś i tak podąża jej śladem. Z opresji ratuje ją tajemniczy, przystojny nieznajomy. Adrian jednocześnie przeraża, intryguje i pociąga dziewczynę. Ponadto sprawia wrażenie, jakby doskonale wiedział, co tak naprawdę wydarzyło się tamtej nocy. Kim jest mężczyzna? Jaki ma cel, pomagając Natalii? Czy może być jednocześnie dobrym i złym facetem?

Źródło opisu: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4989959/chce-ci-zaufac

Ten enigmatyczny tytuł wróży już na wstępie niebanalną historię o wielkiej miłości. Czy najnowsza powieść Darii Rajdy właśnie taka była? Serdecznie zapraszam na krótką recenzję.

Autorka wprowadziła nas w świat młodej doktorantki pracującej na jednej z uczelni. Natalia, bo tak właśnie ma na imię nasza bohaterka, szczerze kocha, to co robi, choć nie przynosi jej to większych zysków. W domu nie do końca czuje się spełniona, mąż coraz częściej zostaje po godzinach w pracy, a jej pragnienie posiadania dziecka pozostaje jedynie w sferze marzeń. Jednak pewnego dnia jej mąż ją zaskakuje i to jeszcze jak. Zaraz po namiętnym zbliżeniu Grzesiek, wyjawia jej, że ma kochankę i odchodzi. Naprawdę nie mógł wybrać gorszego momentu na taką szczerość. Zraniona i poniżona kobieta, chcąc poszukać zrozumienia i przede wszystkim pocieszenia telefonuje do koleżanki i uprzedza ją, że za chwilę u niej będzie. Natalia jednak nie dociera do domu Patrycji, staje się ona przypadkowym świadkiem, czegoś, czego nigdy nie powinna zobaczyć. W tym jednym krótkim momencie jej dotychczasowe życie wywraca się do góry nogami.

Muszę Wam powiedzieć, że dopiero co skończyłam ją czytać i to było moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Uważam je za jak najbardziej udane, kocham połączenie wątków kryminalnych z motywem płomiennego romansu i właśnie to znalazłam w lekturze „Chce ci zaufać” – za co należy się ogromny plus dla autorki. W takich książkach nie miejsca na nudę. Pani Daria stworzyła bardzo ciekawą fabułę, pełną akcji, tajemnic i emocjonalnych rozterek. Choć nie do końca polubiłam postać głównej bohaterki i bywały momenty gdzie jej zachowanie trochę mnie irytowało, to jej niezłomna postawa także mi niekiedy imponowała. Natalia zbyt często oddawała się swoistej samoanalizie i rozmyśleniom, ale myślę, że tak właśnie mogła zachowywać się „doświadczona” kobieta, a nie naiwna nastolatka. W tej historii jednak najbardziej zaciekawiła mnie wykreowana postać Adriana – tajemniczego wybawcy na motorze, który ruszył na pomoc nieznajomej kobiecie, (ale czy rzeczywiście ją uratował?). Autorka bardzo fajnie i przemyślanie poprowadziła całą opowieść, gdzie tajemniczość i napięcie rosło z każdą kolejną przeczytaną stroną, a dodatkowo w całość został wprowadzony bardzo trudny i dramatyczny wątek, który nadał prawdziwego smaczku i odpowiedniego pazura.

Jeżeli chcecie być zaskakiwani, lubicie niebezpieczeństwo i namiętne momenty to zdecydowanie lektura dla Was. Ja spędziłam z nią całkiem przyjemny czas.

Za egzemplarz do recenzji bardzo dziękuję Wydawnictwu WasPos.