„Zdrajca” Anna Falatyn

Z mafią jest jak z miłością. Gdy zostaniesz przez którąś z nich wybrany, nie ma drogi odwrotu.

Lisa doskonale wiedziała, z kim się wiąże, mimo to każda chwila spędzona u boku gangstera nakręca w jej sercu spiralę strachu. Wydaje się, że oboje wiodą normalne życie, jednak „normalność” w ich świecie to czysta utopia.

Kobieta przeczuwa, że James coś przed nią ukrywa. Z dnia na dzień staje się oschły oraz apodyktyczny. Odsuwa się a potem znowu ucieka. Jego demony ponownie przejmują nad nim kontrolę. Wraca James, który potrafi jedynie niszczyć siebie i wszystko wokół.

Atmosfera w mieście gęstnieje. Coraz głośniej słychać głos sprzeciwu wobec rządów Morettiego. Buntują się nie tylko inne klany, ale również ludzie z otoczenia mężczyzny. W tym buzującym kotle Lisa schodzi dla niego na drugi plan. Przyparty do muru Moretti podejmuje decyzję o wysłaniu kobiety do Ameryki wraz z Alexem. Jednak być może to największy błąd, który do tej pory popełnił. Czy oddał ją w ręce swojego wroga?

Źródło opisu: https://wydawnictwoniezwykle.pl/zdrajca

Trzecia część serii „Prawniczka Camorry” to książka, którą zdecydowanie należy poznać. Zwłaszcza gdy ktoś tak samo, jak ja jest zagorzałym fanem wszelakich gangsterskich motywów i co za tym idzie gorących mafijnych romansów. Gwarantuję, że będzie to jedna z lepszych przeczytanych przez Was historii.

Po raz kolejny powracamy do jakże pięknych co skorumpowanych i niebezpiecznych Włoch. Spotykamy się znów z Lisą i Jamesem, którzy w swoim życiu przeszli już nie jedno i już myśleli, że nic nie jest w stanie im przeszkodzić w przysłowiowym „żyli długo i szczęśliwie”. Jednak przewrotny los brutalnie daje o sobie znać. Nie tylko zmuszeni są zawalczyć o swoje bezpieczeństwo, ale także o swoje uczucia. Niestety im więcej problemów i przeszkód przybywa, tym bardziej zdają sobie sprawę, że być może nigdy nie było im pisane szczęśliwe zakończenie, a ich związek od początku był skazany na porażkę. Każde z nich żyje w ciągłym napięciu i ogromnym stresie. James wie, że stąpa po bardzo cienkim lodzie i nie może sobie pozwolić na najmniejszy błąd. Za jego pomyłkę odpowiedzą również jego najbliżsi. Obiecał przecież Lisie, że przy nim nic jej nie grozi i zawsze będzie bezpieczna. Niestety to przez niego Pani Moretti znalazła się na samym dnie piekła. Targające Jamesem wyrzuty sumienia nie ułatwiają mu zadania. Moretti wpadł jednak na pewien ryzykowny plan i pod żadnym pozorem nie może okazać nawet najmniejszej chwili słabości, nawet dla swojej ukochanej i konsekwentnie musi ciągnąć go do samego końca. Mimo że Lisa przeżyła prawdziwą gehennę, odrodziła się silniejsza z popiołów niczym mityczny feniks, aby zawalczyć nie tylko o siebie, ale także o ich uczucie, jednak czy jej się to uda? Czy nie będzie już za późno? Czy James będzie, w stanie pokonać swoje lęki i słabości, żeby być ze swoją ukochaną żoną? Jakie jeszcze głęboko skrywane tajemnicze ujrzą światło dzienne? I kto okaże się prawdziwym zdrajcom w tej opowieści?

Muszę Wam powiedzieć, że cała ta seria jest jedną z najlepszych według mnie serii mafijnych i nadal jestem pod ich ogromnym wrażeniem. Pani Aniu moje ogromne gratulacje! Wszystkie co do jednej (został mi jeszcze do przeczytania „Egzekutor”, którego właśnie odebrałam) są dopracowane i wręcz wychuchane w najdrobniejszych szczegółach. Podtrzymuję swoją opinię, iż każde opisane zdarzenie jest przemyślane, a bohaterowie są „wymuskani”, choć z całą pewnością daleko im do ideałów. Czytelnik zostaje wciągnięty w skorumpowany, brudny i brutalny świat włoskiej mafii. Z całą pewnością nie należą one do miłych i przyjemnych książeczek, których fabuła jest na tyle lekka i milusia, że po kilku dniach się o nich zapomina. „Zdrajca” to opowieść wymagająca skupienia i wymusza na czytelniku użycia swoich szarych komórek i na pewno zostanie w Waszej pamięci na dłużej. Szczerze polecam.

Za egzemplarz do recenzji bardzo dziękuję Wydawnictwu NieZwykłemu.

„Zdrajca” do kupienia na Bonito